ZOBRAZIT FOTOGRAFII

Závodní drony ovládly vrch Háj v Aši

Konání akce: od 21.05. 2019

Ve dnech 17. až 19. května se na sjezdovce vrchu Háj v Aši konaly mezinárodní závody dronů Drone Championship. Pořádala je společnost Rotorama ve spolupráci se společností Ašské lesy, s.r.o. Turnaj se těšil vysoké účasti pilotů i návštěvníků. Utkalo se téměř osmdesát německých a českých závodníků, z toho osm českých zástupců. Jeden z nich stanul i na stupních vítězů.


Pátek a sobota patřily kvalifikačním letům, finálový let pak absolvovalo šest nejlepších po vyřazovací části v neděli. Piloti drony řídili dálkovým ovládáním a přitom měli nasazené speciální brýle, které jim zobrazovaly dráhu letu. Jejich úkolem bylo prolétnout dronem co největší počet okruhů na překážkové trati s rozestavěnými brankami během dvou minut. Závodilo se ve dvou kategoriích Pro a Standard, které se dělí dle výkonnosti dronů a zejména pilotů.

„Velmi nás vydařená akce těší. Musím ocenit kolektiv naší firmy za osobní nasazení při pořádání závodů, a to v době osobního volna a dobrovolně. Je to pro mne obrovská radost. Také děkuji zástupcům lyžařského sdružení za pomoc při organizaci závodů, zejména manželům Němcovým,“ řekl jednatel Ašských lesů Jiří Červenka. 

Návštěvníci si pochvalovali zajímavý program. Možnost vidět závod očima pilotů díky půjčovně videobrýlí nebo plazmové obrazovce ocenily nejen děti. „Je to neuvěřitelné a obdivuji závodníky, že jsou schopni v takové rychlosti překážky projet. Mně se pěkně zamotala hlava,“ komentoval návštěvník Pavel, který si nenechal ujít sobotní program s rodinou. Dron, který váží do jednoho kilogramu, totiž může během jediné vteřiny dosáhnout až 150 kilometrů v hodině. „Jakoby tu létali čmeláci šílenou rychlostí, ale pomalu nejsou vidět,“ žasl desetiletý David. 

Výsledky kategorie DCS Pro - 1. místo Adrian Ortmann, 2. místo Christian Mohr, 3. místo Lukáš Lendvorský, kategorie DCS Standard - 1. místo Niklas Kuphal, 2. místo Maurice Bay, 3. místo Florian Neumeyer.

Pořadatelé využili pro závody nejen lyžařský areál. Realizačnímu týmu a účastníkům velkoryse posloužil i kemp na vrchu Háj. Parkovalo zde několik obytných přívěsů, ale využity byly i chatky a mongolské jurty. „Odměnou pro nás bylo přání všech závodníků a technického teamu se do Aše na sjezdovku a sportovního areálu na vrchu Háj vrátit,“ doplnil jednatel.

 

 

 

Pavla Sofilkaničová


Akce je zařazená v kategoriích: