ZOBRAZIT FOTOGRAFII

Kempovat na vrchu Háj, to je ráj

Konání akce: od 11.07. 2019

Návštěvu sportovního areálu a kempu na vrchu Háj doporučujeme každému, kdo je příznivcem aktivního volného času. Kvalita zdejšího zázemí ale nenechává klidné ani sportovní oddíly pro jejich sezonní soustředění. Areál, který se nachází na západním úpatí Krušných hor, spravuje městská společnost Ašské lesy, s.r.o.


Velkorysé sportoviště nabízí možnosti pro letní i zimní aktivity. Hlavní budovu obklopuje více než kilometrová asfaltová in-line dráha, najdete zde lezeckou stěnu, multifunkční hřiště, zahrajete si tady basketbal, streetbal, tenis, stolní tenis, minigolf, nebo ruské kuželky. Nechybí dětské hřiště a street workout. V zimě se pak můžete těšit na více než 20 kilometrů běžeckých tras a lyžařské středisko. Po celý rok zde zároveň funguje půjčovna sportovních potřeb a sezonní servis.

„Zdejší areál nabízí celou řadu předností. Tou první je, že jsme po celou dobu mimo ruch města a v přírodě. Pro naši náročnou přípravu tady máme všechno, co potřebujeme. Od možnosti míčových sportů přes in-line dráhu po mapu pro orientační běh v lese,“ pochvaloval si Jan Novák, který do Aše přijel trénovat s karlovarským lyžařským oddílem Slovan. Jeho dvacet svěřenců a další členové týmu stanovali pět dní ve zdejším kempu. Kapacita stanové louky je přitom až 100 stanů a parkovat tu může až 50 autokaravanů. K dispozici tu je i řada sloupků s elektřinou, takže, ač v přírodě, hosté tu bydlí se vším komfortem.

V kempu a sportovním areálu je k dispozici veškeré sociální zázemí, včetně kuchyně a společenské místnosti. Je zde vybudováno také invalidní wc se sprchou a celé zázemí je bezbariérové. „Uspokojíme opravdu širokou skupinu zájemců. Od škol, přes sportovní oddíly po rodiny s dětmi. Snažíme se držet krok s dobou a nabídnout perfektní odpočinkové i sportovní vyžití,“ řekl Jiří Červenka, jednatel Ašských lesů s tím, že v kempu jsou nové dřevěné chatky, včetně atraktivní mongolské jurty a indiánského týpí. 

Koná se zde také celá řada sportovních a turistických akcí. Například letos se na jedné ze sjezdovek uskutečnily první českoněmecké závody dronů Drone race a spokojenost pořadatelů se zázemím pro závody i ubytování slíbila, že se sem akce příští rok vrátí. Náruživost a pestrost terénu pak vyhovuje třeba závodům nordic walking, nebo těm nejnáročnějším cyklo závodům, mezi které se řadí například Ašský bláteník.

Kemp je součástí přírodního parku Halštrov, který navíc vybízí k turistice, nebo cyklovýletům. Nachází se přímo pod půvabnou kamennou rozhlednou Hainberg, kde momentálně probíhá rekonstrukce hrázděné restaurace a penzionu. V okolí Háje najdete i několik geocaching schránek. Vstupné na rozhlednu a do sportovního areálu je zdarma. 

Další informace hledejte na www.lesy-as.cz.

Pavla Sofilkaničová


Akce je zařazená v kategoriích: