• od 13.5.2021

Hledání schránek za pomoci GPS souřadnic na vrchu Háj

Soutěž v lesním terénu na vrchu Háj, vhodná pro děti i dospělé. SOUTĚŽ TRVÁ do 30.11. 2021

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 18.9.2019

Ašské lesy pořádají burzu sportovních potřeb

Městská společnost Ašské lesy, s.r.o. pořádá veřejnou burzu různého sportovního vybavení. Konat se bude v hlavní budově sportovního areálu na vrchu Háj v Aši ve dnech 23. a 24. listopadu 2019. Sběr zboží na prodej bude probíhat taktéž v areálu od 4. do 22. listopadu. Lidé mohou nabídnout a zároveň si pořídit různé sportovní potřeby, vybavení, náčiní, kromě oblečení. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 13.9.2019

Studenti primy se seznamovali v přírodě

Na třídenní adaptační kurz vyrazily děti z ašského gymnázia, které sem přestoupily ze základních škol. Útočiště našli v Doubravě, kde městská společnost Ašské lesy, s.r.o. nabízí ubytování v přírodě. Krátkodobý poznávací pobyt škola provozuje druhým rokem. Smyslem je blíže se poznat nejen mezi žáky, ale i s učiteli.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 28.8.2019

Vydejte se na Lesmistrovu cestu. Tiskneme nové mapy

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a brzy začnou školkové a školní dny. Tak proč je nestrávit v přírodě? Vydejte se naučnou procházkou po Lesmistrově cestě, kde se dovíte, mj., jak se hospodaří v lese. Tříkilometrová trasa, kde si uděláte i spousty hezkých obrázků, vede krásnou přírodou kolem kamenné rozhledny. A pokud vám zbude energie, můžete ji využít ve sportovním areálu na vrchu Háj. Momentálně jsou v tisku nové mapy a obnovujeme značení. Těšíme se na Vaši návštěvu na Vrchu Háj.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 18.8.2019

Aš hostila oblíbený cyklokemp

Sportovní areál na vrchu Háj v Aši se ve dnech 12. až 17. srpna 2019 stal opět útočištěm pro cyklistický kemp Bike jam Aš. Desítky českých a německých dětí od 7 let se na různých trasách zdokonalovaly ve free ridu pod vedením těch nejlepších bikerů. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 9.8.2019

Vrch Háj rájem sportovců

Lyžaři karlovarského klubu Slovan přijeli na týdenní soustředění do Aše. Plnohodnotné zázemí našli poněkolikáté ve sportovním areálu na vrchu Háj. Pod vedením Miroslava Petráska tady do soboty 10. srpna trénuje sedmnáct nadějných sportovců ve věku 14 až 20 let.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 7.8.2019

TJ Jiskra Aš trénuje i na vrchu Háj

Nadaní fotbaloví žáci vědí, kde se výborně relaxuje, dobíjí baterky i udržuje forma. Areál na vrchu Háj se stal jednou ze zastávek během Fotbalového kempu, který pořádá TJ Jiskra Aš. Kromě ašských dětí se zúčastnily i děti z Nejdku a Plzně. Po nabitých dnech všichni odpočívají v přírodním areálu Doubrava.

- JPG soubor - AKCE ZDE
 • od 11.7.2019

Kempovat na vrchu Háj, to je ráj

Návštěvu sportovního areálu a kempu na vrchu Háj doporučujeme každému, kdo je příznivcem aktivního volného času. Kvalita zdejšího zázemí ale nenechává klidné ani sportovní oddíly pro jejich sezonní soustředění. Areál, který se nachází na západním úpatí Krušných hor, spravuje městská společnost Ašské lesy, s.r.o.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 26.6.2019

Na vrchu Háj trénují mladí lyžaři z Varů

LK Slovan Karlovy Vary našel už poněkolikáté zázemí pro své letní soustředění v areálu na vrchu Háj. Pod důsledným vedením hlavního trenéra Jana Nováka tady tento týden trénuje 20 nadějných lyžařů ve věku 12-15 let. „Zdejší areál nabízí celou řadu předností. Tou první je, že jsme po celou dobu mimo ruch města a v přírodě. Pro naši náročnou přípravu tady máme všechno, co potřebujeme. Od možnosti míčových sportů přes in-line dráhu po mapu pro orientační běh v lese,“ pověděl Jan Novák a dodal, že jeho pět svěřenců na soustředění chybí, protože se zúčastní Olympiády dětí a mládeže v Liberci.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 18.6.2019

Krize na trhu se surovým dřevem se nevyhýbá ani Ašským lesům

Městská společnost Ašské lesy s.r.o. se potýká s odbytem dřeva, i když je cena na svých historických minimech. Problémy hlásí lesní hospodáři v celé zemi. Na vině je stále vzrůstající těžba v porostech napadených kůrovcem, ale i zpracování ostatního kalamitního dřeva jako jsou polomy a vývraty. Například cena za kůrovcové dřevo balancuje na hranici ziskovosti a podle hospodářů nic nenapovídá tomu, že se situace v blízké době zlepší, spíše naopak. Metr krychlový smrkového dřeva se dnes prodává za cenu kolem 800 korun. Je to dramatický propad, dřevo se navíc velice těžko prodává, protože je ho na trhu velký přebytek.

celá novinka
 • od 31.5.2019

Ašské lesy vzaly děti do přírody

Ve čtvrtek 30. května 2019 pozvali pracovníci a spolupracovníci Ašských lesů přibližně stovku žáků Hlávkovy školy v Aši na zábavně poučné dopoledne. Přednášky a akční stanoviště na osm různých témat si pro ně připravili jednatel Ašských lesů Jiří Červenka, Josef Karlík, Marián Rewczuk, Romana Školová, Michal Kopásek, nebo velitel městské policie Richard Kosík.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 21.5.2019

Závodní drony ovládly vrch Háj v Aši

Ve dnech 17. až 19. května se na sjezdovce vrchu Háj v Aši konaly mezinárodní závody dronů Drone Championship. Pořádala je společnost Rotorama ve spolupráci se společností Ašské lesy, s.r.o. Turnaj se těšil vysoké účasti pilotů i návštěvníků. Utkalo se téměř osmdesát německých a českých závodníků, z toho osm českých zástupců. Jeden z nich stanul i na stupních vítězů.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 9.5.2019

Svatba, nebo školanda. V Doubravě můžete zažít všechno, ale hlavně v přírodě

Ať už plánujete víkendový teambuilding, velkolepé narozeniny, nebo váš den D, Doubrava může být tím pravým, co potřebujete. Velkorysé ubytovací kapacity až pro padesát lidí, veškeré potřebné zázemí, včetně vybavené kuchyně a malebná okolní příroda skýtají jedinečnou příležitost pro relaxaci i vytvoření nezapomenutelných momentů. Foto zdroj: Jana a Vladimír Hladějovi

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 26.4.2019

Děti uklidily a poznávaly les

V pátek 26. dubna 2019 se děti z ašské základní a praktické školy vypravily do lesa. Společnost Ašské lesy, s.r.o. pro ně uspořádala vzdělávací a zábavné dopoledne v rámci Dne Země. A program měli všichni opravdu nabitý. Asi čtyřicítka dětí společně s učiteli pracovala ve skupinách. "Děti postupně posbíraly pohozené odpadky, kterých bylo opravdu hodně, sbíraly klestí a vyzkoušely si, co obnáší práce v lese. Sázely stromky, nebo zkoušely řezat pilou," popsal lesník Michal Kopásek. Ruku k dílu přiložily i Romana Školová s Martinou Pospíšilovou z Ašských lesů. Jak jim to šlo, se můžete podívat ve fotogalerii. V závěru všechny čekala odměna a pohoda v podobě pečených buřtů. Další akci Ašské lesy, s.r.o. chystají v květnu, tentokrát pro děti ze ZŠ Hlávkova v Aši. Prohlédněte si fotogalerii zde

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 25.4.2019

Hledejte s námi vodní zdroje

Ašské lesy, s.r.o. spustily mapování původních vodních zdrojů v Aši a nejbližším okolí. Jednatel společnosti Jiří Červenka veřejnost vyzývá a žádá o pomoc. „Pokud víte o místě, kde bývala v minulosti studna, studánka, potok, nebo rybníček, obraťte se prosím na nás. Poznatky pak vyhodnotíme a zapracujeme do studie, jejímž cílem bude postupná a k přírodě šetrná obnova původních vodotečí. Pro veřejnost i životní prostředí je to strategicky velmi důležité,“ řekl Jiří Červenka a dodal, že Ašské lesy mají v úmyslu spolupracovat nejen s okolními městy, ale také s odbornou veřejností. S Vašimi podněty se můžete obracet na sekretariát společnosti. Telefon: 354 527 943, e-mail: provoz@lesy-as.cz.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 22.4.2019

Bláteníci musejí být šílení

V sobotu 20. dubna 2019 se v Aši konal 18. ročník Ašského bláteníka. Populární závod horských kol je součástí seriálů Ašský dětský pohár, Ašský pohár, Chebský pohár, CKK Pohár v MTB. Závodila více než stovka cyklistů. Dopolední čas patřil dětem do 15 let. Hlavní dospělá kategorie startovala krátce po poledni. Celkovými vítězi se stali Ladislav Fabišovský z oddílu Sweep Ultimate Sport a Johanna Kreis White Rock e.V. Oblíbený závod pořádal LK Jasan Aš. „Je to výborný začátek sezony. Náročná ašská trať je dobrým zahřívacím kolem. Chtěli bychom poděkovat městu Aš za podporu, Ašským lesům, za vynikající spolupráci, závodníkům, za jejich výkony a ostatním partnerům, kteří jsou do akce zapojeni,“ řekl Karel Hejzek z pořádajícího klubu Jasan. Podrobné výsledky letošních závodů najdete na webu bikeri.cz

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 9.4.2019

V Aši se poletí největší závody bezpilotních letounů

Ve dnech 17. až 19. května se na vrchu Háj v Aši koná seriál přední německé série Drone Championship, moderních závodů dronů. Akce se zúčastní víc než stovka pilotů z Německa i České republiky. První dva dny jsou věnované kvalifikačním závodům, finálová jízda se poletí v neděli 19. května kolem 15 hodiny. Návštěvníky čeká nevšední zážitek, slibují pořadatelé. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 8.4.2019

Nabízíme brigádu

Krytý plavecký bazén v Aši přijme brigádníka/brigádnici na úklid a výpomoc v šatně. Nástup možný ihned. Pro bližší informace využijte kontakt:

Štěpán Sauer
správce bazénu
601 588 230
bazen@lesy-as.cz


celá novinka
 • od 2.4.2019

Pečujme o naše okolí společně

Ašské lesy, s.r.o. připravují v rámci Dne Země, který připadá na pondělí 22. dubna, sérii jarních úklidů v přírodě. Tradičně pořádá semináře s úklidem pro ašské školy. Tentokrát ale zve i veřejnost k úklidu okolí Geipelova parku. Nad touto akcí převzal záštitu starosta Aše Dalibor Blažek.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 18.3.2019

Ašské lesy chtějí obnovit Šantorák

Romantický ašský rybník, kterému lidé v minulosti přezdívali vznešeně Isola Bella, nebo také Šantorák, by se mohl opět vrátit veřejnosti. Usiluje o to společnost Ašské lesy, s.r.o. Místo bylo vyhledávané pro výletníky i místní. Na své si tu přišli zamilovaní, děti i rybáři. Po odříznutí lokality, kdy si část pozemku od státního pozemkového fondu pronajal soukromník a zcela ji uzavřel, se teď blýská naděje, že tu bude opět živo.            

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 8.2.2019

Lyžujte s rodinou v Aši celý víkend zdarma

Společnost Ašské lesy, s.r.o. vyhlašuje soutěž o vstup zdarma pro rodinu s dětmi na celý víkend do ašského lyžařského areálu. Stačí poslouchat Český rozhlas Karlovy Vary, zúčastnit se rozhlasové soutěže, která proběhne v pondělí 18. února 2019 a správně odpovědět na položenou otázku.


- PNG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 24.1.2019

V Aši se lyžuje na všech sjezdovkách

Lyžařské středisko v Aši je v plném provozu. Od tohoto týdne jsou spuštěné všechny tři sjezdovky, včetně dětského koutku. Příznivé počasí, především silné mrazy, umožnily další zasněžování a díky nasazení provozovatelů jsou na tratích výborné podmínky. Na lyžaře zde čeká místy až půl metru technického sněhu. S otevřením všech sjezdovek souvisí i nový ceník. - JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 11.1.2019

Ašské okruhy se pojedou tuto sobotu

Počasí přineslo dostatek sněhové nadílky a trať nabízí bezvadné podmínky. Ašské lesy s.r.o. a Lyžařský klub Jasan Vás tím pádem tuto sobotu 12. ledna zvou na Ašské okruhy 2019, oblíbený závod v běhu na lyžích ve sportovním areálu pod vrchem Háj. Registrovat do závodu se můžete elektronicky do 11. ledna, nebo v místě závodu od 15 do 16 hodin. První kategorie startuje v 17:30. Takže se těšíme na závodníky, fanoušky a další sportovní nadšence. Další informace najdete pod tímto odkazem.

Foto zdroj: MUAS.cz

Pavla Sofilkaničová

- JPG soubor - AKCE ZDE
 • od 18.12.2018

V Aši se bude lyžovat již před Vánoci

Lyžařské středisko Aš, které na vrchu Háj spravuje společnost Ašské lesy, s.r.o., zahájí ve středu 19. prosince 2018 provoz sjezdovky č. 1. Dopřály to příznivé klimatické podmínky, které umožnily zasněžování. Svah teď zimním nadšencům nabízí půl metru technického i přírodního sněhu. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 10.12.2018

Na trhu je přebytek dřeva. Zájem kupujících klesá

V úterý 4. prosince 2018 se v sídle společnosti Ašské lesy, s.r.o. konala veřejná aukce dřeva nastojato. Soutěže se zúčastnili čtyři zájemci. Společnost vlastněná městem Aš do prodeje nabídla 6 prodejních jednotek, které obsahovaly skoro 2 tisíce kubíků převážně smrkových porostů. Podařilo se prodat 467 kubíků za více než 400 tisíc korun. Je to historicky nejméně úspěšná aukce od roku 2012.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 5.12.2018

Sezona lyžařů se blíží. Přípravy na vrchu Háj vrcholí

V plném proudu jsou přípravy na zimní sezonu v lyžařském středisku Aš. Pracovníci finišují s údržbou a seřízením vleků, zasněžovacího systému a přípravou celého areálu. Nově instalovali kamerový systém, úspornější lampy pro večerní osvětlení, nebo okap pro odvod tajícího sněhu v prostoru toalet. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 26.11.2018

Ašské lesy chystají dražbu dřeva

Městská společnost Ašské lesy, s.r.o. pořádá v úterý 4. prosince 2018 veřejnou dražbu dřeva. Dražby byly v minulých letech úspěšné. Ašské lesy si pochvalují rychlý a transparentní průběh obchodu i fakt, že kácení provádí na vlastní náklady kupující. I letos prodej dřeva takzvaně nastojato proběhne formou holandské aukce. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 13.11.2018

Vánoční smrk bude stát 20. listopadu

Aš bude mít opět svůj vánoční strom na Poštovním náměstí. Městská společnost Ašské lesy jej postaví v úterý 20. listopadu, aby se vše stihlo připravit na slavnostní rozsvěcení. To se v Aši koná 2. prosince 2018. Hospodáři se i pro letošní rok rozhodli pro smrk ztepilý. Výběr vánočního stromu a jeho přeprava nejsou nic jednoduchého.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 15.8.2018

Dotace od Karlovarského kraje

Společnost Ašské lesy pro rok 2018 obdržela dotace od Karlovarského kraje na tyto projekty:

 • Tvorba propagačních materiálů a prezentace turistických cílů
 • Opakovaná umělá obnova lesů poškozených suchem a ochrana lesa proti zvěři oplocenkam
- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka


Archiv akcí

 • od 13.5.2021

Hledání schránek za pomoci GPS souřadnic na vrchu Háj

Soutěž v lesním terénu na vrchu Háj, vhodná pro děti i dospělé. SOUTĚŽ TRVÁ do 30.11. 2021

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 18.9.2019

Ašské lesy pořádají burzu sportovních potřeb

Městská společnost Ašské lesy, s.r.o. pořádá veřejnou burzu různého sportovního vybavení. Konat se bude v hlavní budově sportovního areálu na vrchu Háj v Aši ve dnech 23. a 24. listopadu 2019. Sběr zboží na prodej bude probíhat taktéž v areálu od 4. do 22. listopadu. Lidé mohou nabídnout a zároveň si pořídit různé sportovní potřeby, vybavení, náčiní, kromě oblečení. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 13.9.2019

Studenti primy se seznamovali v přírodě

Na třídenní adaptační kurz vyrazily děti z ašského gymnázia, které sem přestoupily ze základních škol. Útočiště našli v Doubravě, kde městská společnost Ašské lesy, s.r.o. nabízí ubytování v přírodě. Krátkodobý poznávací pobyt škola provozuje druhým rokem. Smyslem je blíže se poznat nejen mezi žáky, ale i s učiteli.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 28.8.2019

Vydejte se na Lesmistrovu cestu. Tiskneme nové mapy

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a brzy začnou školkové a školní dny. Tak proč je nestrávit v přírodě? Vydejte se naučnou procházkou po Lesmistrově cestě, kde se dovíte, mj., jak se hospodaří v lese. Tříkilometrová trasa, kde si uděláte i spousty hezkých obrázků, vede krásnou přírodou kolem kamenné rozhledny. A pokud vám zbude energie, můžete ji využít ve sportovním areálu na vrchu Háj. Momentálně jsou v tisku nové mapy a obnovujeme značení. Těšíme se na Vaši návštěvu na Vrchu Háj.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 18.8.2019

Aš hostila oblíbený cyklokemp

Sportovní areál na vrchu Háj v Aši se ve dnech 12. až 17. srpna 2019 stal opět útočištěm pro cyklistický kemp Bike jam Aš. Desítky českých a německých dětí od 7 let se na různých trasách zdokonalovaly ve free ridu pod vedením těch nejlepších bikerů. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 9.8.2019

Vrch Háj rájem sportovců

Lyžaři karlovarského klubu Slovan přijeli na týdenní soustředění do Aše. Plnohodnotné zázemí našli poněkolikáté ve sportovním areálu na vrchu Háj. Pod vedením Miroslava Petráska tady do soboty 10. srpna trénuje sedmnáct nadějných sportovců ve věku 14 až 20 let.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 7.8.2019

TJ Jiskra Aš trénuje i na vrchu Háj

Nadaní fotbaloví žáci vědí, kde se výborně relaxuje, dobíjí baterky i udržuje forma. Areál na vrchu Háj se stal jednou ze zastávek během Fotbalového kempu, který pořádá TJ Jiskra Aš. Kromě ašských dětí se zúčastnily i děti z Nejdku a Plzně. Po nabitých dnech všichni odpočívají v přírodním areálu Doubrava.

- JPG soubor - AKCE ZDE
 • od 11.7.2019

Kempovat na vrchu Háj, to je ráj

Návštěvu sportovního areálu a kempu na vrchu Háj doporučujeme každému, kdo je příznivcem aktivního volného času. Kvalita zdejšího zázemí ale nenechává klidné ani sportovní oddíly pro jejich sezonní soustředění. Areál, který se nachází na západním úpatí Krušných hor, spravuje městská společnost Ašské lesy, s.r.o.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 26.6.2019

Na vrchu Háj trénují mladí lyžaři z Varů

LK Slovan Karlovy Vary našel už poněkolikáté zázemí pro své letní soustředění v areálu na vrchu Háj. Pod důsledným vedením hlavního trenéra Jana Nováka tady tento týden trénuje 20 nadějných lyžařů ve věku 12-15 let. „Zdejší areál nabízí celou řadu předností. Tou první je, že jsme po celou dobu mimo ruch města a v přírodě. Pro naši náročnou přípravu tady máme všechno, co potřebujeme. Od možnosti míčových sportů přes in-line dráhu po mapu pro orientační běh v lese,“ pověděl Jan Novák a dodal, že jeho pět svěřenců na soustředění chybí, protože se zúčastní Olympiády dětí a mládeže v Liberci.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 18.6.2019

Krize na trhu se surovým dřevem se nevyhýbá ani Ašským lesům

Městská společnost Ašské lesy s.r.o. se potýká s odbytem dřeva, i když je cena na svých historických minimech. Problémy hlásí lesní hospodáři v celé zemi. Na vině je stále vzrůstající těžba v porostech napadených kůrovcem, ale i zpracování ostatního kalamitního dřeva jako jsou polomy a vývraty. Například cena za kůrovcové dřevo balancuje na hranici ziskovosti a podle hospodářů nic nenapovídá tomu, že se situace v blízké době zlepší, spíše naopak. Metr krychlový smrkového dřeva se dnes prodává za cenu kolem 800 korun. Je to dramatický propad, dřevo se navíc velice těžko prodává, protože je ho na trhu velký přebytek.

celá novinka
 • od 31.5.2019

Ašské lesy vzaly děti do přírody

Ve čtvrtek 30. května 2019 pozvali pracovníci a spolupracovníci Ašských lesů přibližně stovku žáků Hlávkovy školy v Aši na zábavně poučné dopoledne. Přednášky a akční stanoviště na osm různých témat si pro ně připravili jednatel Ašských lesů Jiří Červenka, Josef Karlík, Marián Rewczuk, Romana Školová, Michal Kopásek, nebo velitel městské policie Richard Kosík.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 21.5.2019

Závodní drony ovládly vrch Háj v Aši

Ve dnech 17. až 19. května se na sjezdovce vrchu Háj v Aši konaly mezinárodní závody dronů Drone Championship. Pořádala je společnost Rotorama ve spolupráci se společností Ašské lesy, s.r.o. Turnaj se těšil vysoké účasti pilotů i návštěvníků. Utkalo se téměř osmdesát německých a českých závodníků, z toho osm českých zástupců. Jeden z nich stanul i na stupních vítězů.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 9.5.2019

Svatba, nebo školanda. V Doubravě můžete zažít všechno, ale hlavně v přírodě

Ať už plánujete víkendový teambuilding, velkolepé narozeniny, nebo váš den D, Doubrava může být tím pravým, co potřebujete. Velkorysé ubytovací kapacity až pro padesát lidí, veškeré potřebné zázemí, včetně vybavené kuchyně a malebná okolní příroda skýtají jedinečnou příležitost pro relaxaci i vytvoření nezapomenutelných momentů. Foto zdroj: Jana a Vladimír Hladějovi

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 26.4.2019

Děti uklidily a poznávaly les

V pátek 26. dubna 2019 se děti z ašské základní a praktické školy vypravily do lesa. Společnost Ašské lesy, s.r.o. pro ně uspořádala vzdělávací a zábavné dopoledne v rámci Dne Země. A program měli všichni opravdu nabitý. Asi čtyřicítka dětí společně s učiteli pracovala ve skupinách. "Děti postupně posbíraly pohozené odpadky, kterých bylo opravdu hodně, sbíraly klestí a vyzkoušely si, co obnáší práce v lese. Sázely stromky, nebo zkoušely řezat pilou," popsal lesník Michal Kopásek. Ruku k dílu přiložily i Romana Školová s Martinou Pospíšilovou z Ašských lesů. Jak jim to šlo, se můžete podívat ve fotogalerii. V závěru všechny čekala odměna a pohoda v podobě pečených buřtů. Další akci Ašské lesy, s.r.o. chystají v květnu, tentokrát pro děti ze ZŠ Hlávkova v Aši. Prohlédněte si fotogalerii zde

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 25.4.2019

Hledejte s námi vodní zdroje

Ašské lesy, s.r.o. spustily mapování původních vodních zdrojů v Aši a nejbližším okolí. Jednatel společnosti Jiří Červenka veřejnost vyzývá a žádá o pomoc. „Pokud víte o místě, kde bývala v minulosti studna, studánka, potok, nebo rybníček, obraťte se prosím na nás. Poznatky pak vyhodnotíme a zapracujeme do studie, jejímž cílem bude postupná a k přírodě šetrná obnova původních vodotečí. Pro veřejnost i životní prostředí je to strategicky velmi důležité,“ řekl Jiří Červenka a dodal, že Ašské lesy mají v úmyslu spolupracovat nejen s okolními městy, ale také s odbornou veřejností. S Vašimi podněty se můžete obracet na sekretariát společnosti. Telefon: 354 527 943, e-mail: provoz@lesy-as.cz.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 22.4.2019

Bláteníci musejí být šílení

V sobotu 20. dubna 2019 se v Aši konal 18. ročník Ašského bláteníka. Populární závod horských kol je součástí seriálů Ašský dětský pohár, Ašský pohár, Chebský pohár, CKK Pohár v MTB. Závodila více než stovka cyklistů. Dopolední čas patřil dětem do 15 let. Hlavní dospělá kategorie startovala krátce po poledni. Celkovými vítězi se stali Ladislav Fabišovský z oddílu Sweep Ultimate Sport a Johanna Kreis White Rock e.V. Oblíbený závod pořádal LK Jasan Aš. „Je to výborný začátek sezony. Náročná ašská trať je dobrým zahřívacím kolem. Chtěli bychom poděkovat městu Aš za podporu, Ašským lesům, za vynikající spolupráci, závodníkům, za jejich výkony a ostatním partnerům, kteří jsou do akce zapojeni,“ řekl Karel Hejzek z pořádajícího klubu Jasan. Podrobné výsledky letošních závodů najdete na webu bikeri.cz

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 9.4.2019

V Aši se poletí největší závody bezpilotních letounů

Ve dnech 17. až 19. května se na vrchu Háj v Aši koná seriál přední německé série Drone Championship, moderních závodů dronů. Akce se zúčastní víc než stovka pilotů z Německa i České republiky. První dva dny jsou věnované kvalifikačním závodům, finálová jízda se poletí v neděli 19. května kolem 15 hodiny. Návštěvníky čeká nevšední zážitek, slibují pořadatelé. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 8.4.2019

Nabízíme brigádu

Krytý plavecký bazén v Aši přijme brigádníka/brigádnici na úklid a výpomoc v šatně. Nástup možný ihned. Pro bližší informace využijte kontakt:

Štěpán Sauer
správce bazénu
601 588 230
bazen@lesy-as.cz


celá novinka
 • od 2.4.2019

Pečujme o naše okolí společně

Ašské lesy, s.r.o. připravují v rámci Dne Země, který připadá na pondělí 22. dubna, sérii jarních úklidů v přírodě. Tradičně pořádá semináře s úklidem pro ašské školy. Tentokrát ale zve i veřejnost k úklidu okolí Geipelova parku. Nad touto akcí převzal záštitu starosta Aše Dalibor Blažek.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 18.3.2019

Ašské lesy chtějí obnovit Šantorák

Romantický ašský rybník, kterému lidé v minulosti přezdívali vznešeně Isola Bella, nebo také Šantorák, by se mohl opět vrátit veřejnosti. Usiluje o to společnost Ašské lesy, s.r.o. Místo bylo vyhledávané pro výletníky i místní. Na své si tu přišli zamilovaní, děti i rybáři. Po odříznutí lokality, kdy si část pozemku od státního pozemkového fondu pronajal soukromník a zcela ji uzavřel, se teď blýská naděje, že tu bude opět živo.            

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 8.2.2019

Lyžujte s rodinou v Aši celý víkend zdarma

Společnost Ašské lesy, s.r.o. vyhlašuje soutěž o vstup zdarma pro rodinu s dětmi na celý víkend do ašského lyžařského areálu. Stačí poslouchat Český rozhlas Karlovy Vary, zúčastnit se rozhlasové soutěže, která proběhne v pondělí 18. února 2019 a správně odpovědět na položenou otázku.


- PNG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 24.1.2019

V Aši se lyžuje na všech sjezdovkách

Lyžařské středisko v Aši je v plném provozu. Od tohoto týdne jsou spuštěné všechny tři sjezdovky, včetně dětského koutku. Příznivé počasí, především silné mrazy, umožnily další zasněžování a díky nasazení provozovatelů jsou na tratích výborné podmínky. Na lyžaře zde čeká místy až půl metru technického sněhu. S otevřením všech sjezdovek souvisí i nový ceník. - JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 11.1.2019

Ašské okruhy se pojedou tuto sobotu

Počasí přineslo dostatek sněhové nadílky a trať nabízí bezvadné podmínky. Ašské lesy s.r.o. a Lyžařský klub Jasan Vás tím pádem tuto sobotu 12. ledna zvou na Ašské okruhy 2019, oblíbený závod v běhu na lyžích ve sportovním areálu pod vrchem Háj. Registrovat do závodu se můžete elektronicky do 11. ledna, nebo v místě závodu od 15 do 16 hodin. První kategorie startuje v 17:30. Takže se těšíme na závodníky, fanoušky a další sportovní nadšence. Další informace najdete pod tímto odkazem.

Foto zdroj: MUAS.cz

Pavla Sofilkaničová

- JPG soubor - AKCE ZDE
 • od 18.12.2018

V Aši se bude lyžovat již před Vánoci

Lyžařské středisko Aš, které na vrchu Háj spravuje společnost Ašské lesy, s.r.o., zahájí ve středu 19. prosince 2018 provoz sjezdovky č. 1. Dopřály to příznivé klimatické podmínky, které umožnily zasněžování. Svah teď zimním nadšencům nabízí půl metru technického i přírodního sněhu. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 10.12.2018

Na trhu je přebytek dřeva. Zájem kupujících klesá

V úterý 4. prosince 2018 se v sídle společnosti Ašské lesy, s.r.o. konala veřejná aukce dřeva nastojato. Soutěže se zúčastnili čtyři zájemci. Společnost vlastněná městem Aš do prodeje nabídla 6 prodejních jednotek, které obsahovaly skoro 2 tisíce kubíků převážně smrkových porostů. Podařilo se prodat 467 kubíků za více než 400 tisíc korun. Je to historicky nejméně úspěšná aukce od roku 2012.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 5.12.2018

Sezona lyžařů se blíží. Přípravy na vrchu Háj vrcholí

V plném proudu jsou přípravy na zimní sezonu v lyžařském středisku Aš. Pracovníci finišují s údržbou a seřízením vleků, zasněžovacího systému a přípravou celého areálu. Nově instalovali kamerový systém, úspornější lampy pro večerní osvětlení, nebo okap pro odvod tajícího sněhu v prostoru toalet. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 26.11.2018

Ašské lesy chystají dražbu dřeva

Městská společnost Ašské lesy, s.r.o. pořádá v úterý 4. prosince 2018 veřejnou dražbu dřeva. Dražby byly v minulých letech úspěšné. Ašské lesy si pochvalují rychlý a transparentní průběh obchodu i fakt, že kácení provádí na vlastní náklady kupující. I letos prodej dřeva takzvaně nastojato proběhne formou holandské aukce. 

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 13.11.2018

Vánoční smrk bude stát 20. listopadu

Aš bude mít opět svůj vánoční strom na Poštovním náměstí. Městská společnost Ašské lesy jej postaví v úterý 20. listopadu, aby se vše stihlo připravit na slavnostní rozsvěcení. To se v Aši koná 2. prosince 2018. Hospodáři se i pro letošní rok rozhodli pro smrk ztepilý. Výběr vánočního stromu a jeho přeprava nejsou nic jednoduchého.

- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 15.8.2018

Dotace od Karlovarského kraje

Společnost Ašské lesy pro rok 2018 obdržela dotace od Karlovarského kraje na tyto projekty:

 • Tvorba propagačních materiálů a prezentace turistických cílů
 • Opakovaná umělá obnova lesů poškozených suchem a ochrana lesa proti zvěři oplocenkam
- JPG soubor - AKCE ZDE
celá novinka
 • od 12.12.2014
 • do 13.12.2014

Slavnostní otevření KC LaRitma

Společnost Ašské lesy s.r.o. ve spolupráci s ProAš z.s. a Karel Ašler z.s. ozanmují slavnostní otevření KC LaRitma 12.12. - 13.12.2014, více informací a kompletní víkendový program najdete na www.nase.as

 • od 12.9.2014
 • do 13.9.2014

Zasaď si svůj strom

Společnost Ašské lesy s.r.o. připravuje ve spolupráci se starostou města Aše na podzim letošního roku výsadbu a dosadbu stromů do nových a stávajících alejí. Chceme navázat na staré tradice obnovy a výsadby alejí, které jsou na Ašsku dodnes patrné. Touto cestou zveme všechny spoluobčany, kteří mají kladný vztah k přírodě a mají chuť podílet se na rozvoji Aše a okolí, aby přišli a zasadili si „svůj strom“.

- PDF soubor - AKCE ZDE