Ubytování v přírodě


Doubrava leží přibližně 6 kilometrů severovýchodně od města Aše v nadmořské výšce 507 metrů. V blízkosti se nachází přírodní park Halštrov.

  • Ašské lesy s.r.o.
  • Doubrava 118, 352 01 Aš
  • Tel.: 354 527 943
  • Mobil: 725 956 348

Doubrava se nalézá na státní hranici s Německem, přesněji se saským zemským okresem Vogtland. Hned za státní hranicí se nachází lázeňské město Bad Elster. Hraniční přechod mezi Doubravou a Bad Elsterem, otevřený v roce 1996, byl do roku 2008 pouze turistický. Se vstupem České republiky do Schengenského prostoru byl hraniční přechod otevřen i pro osobní automobilovou dopravu. Stalo se tak i přes to, že města Aš i Bad Elster proti otevření přechodu pro automobilovou dopravu protestovali kvůli možnému znečištění národního parku. Počátkem roku 2009 nechala radnice Bad Elsteru udělat průzkum. Zjistilo se, že přes přechod projede měsíčně na 10 tisíc vozidel. V současné době se hledají možnosti, jak dopravu z Doubravy odklonit.

Ostatní odkazy

Ubytování

Přijímáme možné objednávky na ubytování. Nabízíme možnost ubytování pro větší skupiny, rodiny apod. Areál je vhodný zejména pro uspořádání letních táborů či sportovních soustředění, svatebních hostin, narozeninových oslav apod.
Upozorňujeme na možnost konání seminářů, školení a kurzů. Včetně zajištění ubytování a stravy.


Nabízíme školící místnost a ubytování.


Ubytování  (11, 3 až 4-lůžkových pokojů, celková kapacita ubytovny je 40 lůžek, sociální zařízení společné pro všechny pokoje).
Nabízíme také možnost pronájmu kuchyní, nebo jsme schopni zajistit stravu.


V areálu se nachází sad ovocných stromů, zastřešená pergola s grilem a udírnou, stejně tak jako pravá mongolská jurta, kde je možné po dohodě přespat.
V celé budově wi-fi připojení zdarma.

Historie

Doubrava je poprvé zmiňována již v roce 1392 jako majetek Konráda z Neubergu. Na přelomu 14. a 15. století získávají Doubravu Zedtwitzové, kteří jí vlastní po dalších 500 let, až do roku 1945. Kolem roku 1600 byl v Doubravě postaven zámek, který byl v 18. století přebudován do novogotického stylu. Nad vchodem je zasazen znak Zedwitzů, pocházející z trosek zámku v Kopaninách. V roce 1990 byla budova zámku opravena a dnes slouží jako restaurace. V 17. století zde existovaly papírny, jež vyvážely papír do celé Evropy, ale po 2. světové válce zanikly.

V 19. století bylo místo oblíbeným cílem turistů, proto se zde také nacházelo pět restaurací. Po 2. světové válce a odsunu německého obyvatelstva počet obyvatel citelně klesl. Nejvyššího počtu obyvatel dosáhla Doubrava v roce 1930, kdy zde žilo ve 128 domech přes osm set obyvatel.

Do Doubravy vede z Aše turistická cesta, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších na Ašsku. Jedná se o stezku značenou žlutou značkou, která začíná na rozcestí pod rozhlednou na Háji, a vede podél řeky Bílý Halštrov.

V roce 2008 nechala ašská radnice prozkoumat doubravské prameny. Pokud by se prokázalo, že se jedná o stejné či podobné prameny jako v sousedním Bad Elsteru, je Aš připravena Doubravu revitalizovat. Připraven je společný projekt měst Aš a Bad Elster, kdy by mohli být obě obce propojeny turistickou cestou. Podle předběžných plánů by se z Doubravy mohli stát lázně již v roce 2015.

Od roku 2009 se v Doubravě nachází pobočka společnosti Ašské lesy. 24. dubna 2009 byl doubravský pramen vysvěcen pravoslavným arcibiskupem, metropolitou Kryštofem, a přejmenován na Pramen století. Město Aš tímto činem začíná s pomalou přípravou na revitalizaci Doubravy, která by podle slov MÚ Aš mohla do 10 let konkurovat blízkému lázeňskému trojůhelníku (Františkovy Lázně-Mariánské Lázně-Karlovy Vary), ale také sousednímu Bad Elsteru a Bad Brambachu.

V říjnu 2009 byly v Doubravě nalezeny zbytky památníku obětem 1. světové války.

Ceník ubytování

Ubytovna

Pro větší skupiny lze domluvit ceny individuálně.

Popis Cena
Nocleh dospělá osoba 290,- Kč/noc
Děti a mládež do 15-ti let 230,- Kč/noc

Ostatní služby

Ceny za ostatní služby spojené s ubytováním zde neuvedené lze domluvit individuálně.

Popis Cena
Pronájem kuchyně 2.000,- Kč/den
Pronájem společenské místnosti + bar 1.000,- Kč + 500,- Kč/den
Pronájem budovy na svatby, oslavy apod. (pátek – neděle) 18.000,- Kč

Ceník stravování

Stravu zajišťujeme při zájmu min. 20 osob. Pro větší skupiny lze domluvit ceny individuálně.

Popis Cena
Snídaně 100,- Kč/den
Plná penze / polopenze - dospělá osoba 400,- Kč/den / 330,- Kč/den
Plná penze / polopenze - děti a mládež do 15-ti let 350,- Kč/den / 300,- Kč/den

Napište nám

Pokud máte nějaký dotaz, nebo jste zde něco nemohli najít, pošlete nám krátkou zprávu.Prosíme vyplňte všechna pole, jen tak Vám můžeme zaručit, že obdržíte zpět požadované informace. Děkujeme.


Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme.

Kontakty

Benefity školy

  • Vlastní kuchyně
  • 12x (3-4 lůžka)
  • 5x (2-4 lůžka)
  • Tábory, soustředění, kurzy

Fotogalerie

<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>
<p><br></p>